Відділ освіти Золотоніської Районної Державної Адміністрації

"Ти кажеш, не було голодомору?"

85 років тому по Україні гуляла смерть. Смерть без війни, без  стихійного лиха. Це був навмисно створений Москвою Голодомор в Україні з метою зламати українську націю, фізично знищивши українське селянство, забравши в них брутальною силою всі харчі. Мільйони селян померли з голоду. Це був справжній Геноцид! Понад чотири мільйони загиблих і мільйони не народжених українців – цими цифрами нині оперують науковці, дослідивши архівні матеріали й проаналізувавши сотні тисяч свідчень.  Історія не знає іншого злочину такого характеру і такого масштабу. Історики прийшли до висновку, що в перші місяці 1933 року в Україні 25 тис. людей помирало від голоду кожного дня. 1 тис. помирало кожної години… В 1941 навчальному році не було першого класу.

Впродовж десятиліть Голодомор 1932-1933 років був оточений тотальною змовою мовчання: мільйонів смертей ніби і не було. Тепер, в незалежній Україні, говоримо правду про жахливу трагедію українського народу, усвідомлюємо наслідки комуністичного режиму.

В Богуславецькому НВК ім. М. Максимовича 20 листопада заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель історії Т.М. Москаленко провела відеолекторій «Ти кажеш, не було голодомору?» для учнів 5-11 класів. Рекомендуємо педагогам району використати новий фільм української діаспори в США «When we starve» («Коли ми голодуємо»)

https://vimeo.com/289014306/a7aac466cd.« повернутися до списку новин