Відділ освіти Золотоніської Районної Державної Адміністрації

Онлайн-засідання РМО вчителів природничих дисциплін

 

25.08.2020 відбулось онлайн-засідання РМО вчителів географії, на якому були розглянуті такі питання:

1.Аналіз роботи районного методичного об’єднання учителів географії та економіки за 2019-2020 навчальний рік. Результативність участі учнів у І-ІІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з географії та економіки, природничих конкурсах «Колосок-2020», «Геліантус-2020», ЗНО-2020.

Гавриш З.І.,

Литвиненко Л.Я.,

 методисти РМК

2.Інструктивно-методичні рекомендації щодо вивчення географії та економіки в загальноосвітніх закладах у 2020-2021 навчальному році. Особливості викладання географії у 11-х класах за новими підручниками та новими програмами. Поради щодо планування роботи вчителя, проведення практичних та контрольних робіт.

Діденко Л.П., керівник МО

Перевертень В.І., вчитель економіки Новодмитрівської ЗОШ

3. Дискусія. Програма з географії 11 клас. Підручник.  Переваги і недоліки.

Авраменко Т.М., Ковтунівський НВК

4. Географічні лайфхаки від профі – обмін досвідом. Викладання географії в умовах дистанційного навчання.

Ковязіна О.В., Благодатнівська ЗОШ

Орап І.В., Вознесенська ЗОШ

У 2019-2020  навчальному році районне методичне обєднання продовжувало працювало над проблемою «Підвищення пріоритету географічної  освіти через впровадження нового Державного стандарту».

Гавриш З.І., методист РМК, підвела підсумки роботи РМО вчителів географії у 2019-2020 навчальному році.

Протягом 2019-2020 н.р. проводились різноманітні заходи для вчителів географії, зокрема:

  • засідання школи передового педагогічного досвіду вчителів географії – Шандра М.В., вчитель-методист, Піщанська ЗОШ.

У ІІ (районному ) етапі олімпіади з географії  взяли участь 40 учасників із 16 навчальних закладів:  Благодатнівської ЗОШ, Вознесенської ЗОШ, Гельмязівської ЗОШ, Домантівського НВК, Новодмитрівської ЗОШ, Пальмірської ЗОШ, Піщанської ЗОШ, Софіївського НВК, Синьооківського НВК, Хрущівського НВК, Деньгівського НВК, Богуславецького НВК, Бубнівсько-Слобідського НВК, Шабельниківського НВК, Кропивнянської ЗОШ, Коробівського НВК.

Кращі результати показали учні:  Шаповал Тетяна, 9 клас Благодатнівської ЗОШ (учитель: Ков’язіна О.В.), Грицай Антон, 8 клас Гельмязівської ЗОШ ( учитель: Алєксєєнко Н.В.),  Чікін Дмитро , 8 клас Новодмитрівської ЗОШ (учитель: Перевертень В.І.), Бубенщикова Поліна, 8 клас Піщанської ЗОШ (учитель: Шандра М.В.), Тертишний Олександр, 8 клас Гладківщинського НВК (учитель: Тіщенко Т.М.), Кошіль Ярослав, 9 клас Новодмитрівської ЗОШ (учитель: Перевертень В.І.), Харченко Анастасія, 9 клас Вознесенської ЗОШ (учитель: Орап І.В.), Муха  Віталій,11 клас Піщанської  ЗОШ (учитель: Шандра М.В.), Богма Катерина, 11 клас Пальмірської Зош (учитель: Старікова В.М.), Насонов Антон, 10 клас Деньгівського НВК (учитель: Діденко Л.П.), (учитель: Орищенко Ю.Б.), Кобець Анна, 10 клас Софіївського НВК (учитель: Орищенко Ю.Б.).

Обласний етап олімпіади з географії: Насонов Антон, 10 клас Деньгівського НВК (ІІІ місце) та Грицай Андрій, 8 клас Гельмязівської ЗОШ (ІІІ місце).

ХХV виставка передового педагогічного досвіду «Інноваційний пошук освітян Черкащини-2020»: конкурс на кращий освітній електронний ресурс - взяла участь Перевертень В.І., учитель географії Новодмитрівської ЗОШ - електронний освітній ресурс із теми «Дидактичний матеріал до уроків географії у 7 класі» - Диплом за ІІІ місце.

Атестувались на підтвердження вищої кваліфікаційної категорії  та звання «вчитель-методист»:

 Орищенко Ю.Б. (Софіївський НВК)

 Шандра М.В. (Піщанська ЗОШ)

Саповатова В.І. (Гельмязівська ЗОШ).

 

27.08.2020 відбулось онлайн-засідання РМО вчителів біології та хімії, на якому були розглянуті такі питання:

1.Аналіз роботи районного методичного об’єднання учителів біології та хімії за 2019-2020 навчальний рік. Результативність участі учнів у І-ІІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з хімії, біології, екології, МАН, природничих конкурсах «Колосок-2020», «Геліантус-2020», екологічних конкурсах, ЗНО-2020.

Гавриш З.І., методист РМК

2.Інструктивно-методичні рекомендації щодо вивчення біології, хімії, екології, особливості викладання біології та хімії у 11 класах за новими підручниками та новими програмами в загальноосвітніх закладах у 2020-2021 навчальному році.

Власенко Н.В., керівник МО, Благодатнівська ЗОШ

Івашина К.О.,керівник МО, Піщанська ЗОШ

3.Педагогічний бенефіс «Методи та прийоми організації дистанційного навчання у викладанні біології та хімії» (Формування життєвих компетентностей особистості на уроках природничого циклу шляхом впровадження інноваційних технологій (он-лайн сервіси, мобільні додатки)).

Різник А.Г., Гельмязівська ЗОШ

Кубрушко С.М., Софіївський НВК

Ярмоленко Л.М., Дмитрівський НВК

4.Педагогічне асорті «Он-лайн лабораторні – навчання без меж».

Вертипорох В.М., Благодатнівська ЗОШ

Учасники засідання (обмін досвідом).

Районне методичне об’єднання вчителів біології та хімії у 2019-2020 навчальному році продовжувало працювати над  провідною методичною проблемою: «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості».

Гавриш З.І., методист РМК, підвела підсумки роботи РМО вчителів біології та хімії у 2019-2020 навчальному році.

Протягом 2019-2020 н.р. проводились різноманітні заходи для вчителів біології та хімії:

  • семінар-практикум для вчителів природознавства – Скориківська ЗОШ, вчитель: Овчаренко Н.Д.;
  • школа передового педагогічного досвіду вчителів хімії та біології–Дмитрівський НВК, вчителі: Ярмоленко Л.М., Гавриш О.М. (Дмитрівський НВК).

У ІІ (районному ) етапі олімпіади з хімії взяли участь 29 учасників із 14 навчальних закладів:  Благодатнівської ЗОШ, Вознесенської ЗОШ, Гельмязівської ЗОШ, Домантівського НВК, Коврайського НВК, Ковтунівського НВК, Новодмитрівської ЗОШ, Пальмірської ЗОШ, Піщанської ЗОШ, Подільського НВК, Скориківської ЗОШ, Софіївського НВК, Хрущівського НВК. Кращі результати показали учні:  Ягудін Костянтин, 10 клас, Шаповал Тетяна, 9 клас, Денисенко Д., 7 клас Благодатнівської ЗОШ (учитель: Власенко Н.В.), Партика Вероніка, 9 клас Пальмірської ЗОШ (учитель: Зобенько Т.І.), Скорик І., 7 клас (Скориківська ЗОШ), Коткова К., 7 клас (Вознесенська ЗОШ), Кобець А., 10 клас (Софіївський НВК), Лісова Ю., 11 клас (Гельмязівська ЗОШ).

 Обласний етап - Шаповал Т., учень 9 кл. Благодатнівської ЗОШ.

У ІІ (районному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології взяли участь 41 учнів із 17 навчальних закладів.

Кращі результати показали учні: Чернятевич Анна, 8 клас Деньгівський НВК (учитель: Гудюк Н.С.), Телятник Дарія, 8 клас Коробівський НВК ( учитель: Кожем’яко П.І.),  Партика Вероніка, 9 клас Пальмірська  ЗОШ (учитель: Старікова В.М.), Шаповал Тетяна та Марченко Вікторія, 9 клас Благодатнівська  ЗОШ (учитель: Вертипорох В.М.), Ясир Анна, 9 клас Вознесенська ЗОШ (учитель: Шуховцова С.В.), Осипенко Максим, 9 клас Піщанська ЗОШ (учитель: Івашина К.О.), Станіславський Ярослав, 10 клас Гельмязівська ЗОШ (учитель: Різник Л.В.), Охріменко Марина,10 клас Драбівецький НВК  (учитель: Шульга Н.І.), Сущенко Діана, 10 клас Деньгівський НВК (учитель: Діденко Л.П.), Козарь Оксана, 11 клас Піщанська ЗОШ (учитель: Івашина К.О.), Лісова Юлія, 11 клас Гельмязівська ЗОШ (учитель: Різник Л.В), Кім  Злата-Марія, 11 клас Благодатнівська ЗОШ (учитель: Вертипорох В.М.).

Обласний етап - Станіславський Ярослав, 10 клас Гельмязівська ЗОШ та Козарь Оксана, 11 клас Піщанська ЗОШ (ІІІ місце).

У ІІ (районному ) етапі олімпіади з екології взяли участь 9 учасників із 8 навчальних закладів:  Благодатнівської ЗОШ, Вознесенської ЗОШ, Гельмязівської ЗОШ, Піщанської ЗОШ, Хрущівського НВК, Шабельниківського НВК, Подільського НВК, Драбівецького НВК.

Кращі результати показали учні:  Станіславський Ярослав, 10 клас Гельмязівської ЗОШ (учитель: Різник Л.В.), Дзюбло Ярослава, 10 клас Драбівецького НВК ( учитель:Шульга Н.І.),  Кім Злата-Марія, 11 клас Благодатнівської ЗОШ (учитель:Вертипорох В.М.), Діхтяренко Олександра, 11 клас Вознесенської ЗОШ (учитель: Шуховцова С.В.), Дем’яненко Валерія, 11 клас Подільського НВК (учитель:Магеровська О.М.).

Обласний етап: Кім Злата-Марія, 11 клас Благодатнівської ЗОШ – ІІ місце.

У конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН серед учнів 9-11 класів найбільше досліджень юними науковцями було здійснено серед природничих наук. А саме – відділення хімії і біології – Лісова Юлія (Гельмязівська ЗОШ), Проценко Софія, Василенко Ігор (Вознесенська ЗОШ),Чернятевич Анастасія і Кикоть Юрій (Деньгівський НВК), Сердюк Юлія (Ковтунівський НВК), Сухно Олександра і Овчаренко Юлія (Пальмірська ЗОШ); відділення екології та аграрних наук Шаповал Тетяна, Марченко Вікторія (Благодатнівська ЗОШ), Скрипка Катерина і Худяков Ігор (Скориківська ЗОШ), Тарасюк Антон (Бубнівсько-Слобідский НВК).

В інтернет-олімпіадах з хімії та біології активну участь взяли учні Домантівського НВК, Вознесенської ЗОШ, Гладківщинського НВК, Благодатнівської ЗОШ, Буб-Слобідського НВК, Коробівського НВК, Пальмірської ЗОШ, Антипівський НВК, Дмитрівський НВК, Хрущівський НВК, Піщанська ЗОШ, Крупський НВК, Гельмязівська ЗОШ, Богуславецький НВК.

Інтернет-конференція з проблеми «Медіакомпетентність як важливе уміння для життя учнівської молоді в інформаційному суспільстві»: Ярмоленко Л.М., учитель біології Дмитрівського НВК; Різник А.Г., учитель хімії та біології Гельмязівської ЗОШ.

Атестувалась на підтвердження вищої кваліфікаційної категорії і встановлення звання «вчитель-методист» Ярмоленко Л.М. (Дмитрівський НВК).

Пройшли курсову підготовку 8 вчителів хімії та біології.

ХХV виставка передового педагогічного досвіду «Інноваційний пошук освітян Черкащини-2020»: Різник Л.Г., учитель хімії та біології Гельмязівської ЗОШ - «Сучасні технології та змішане навчання як допомога вчителю та учням у вивченні шкільного курсу хімії».

Активну участь в екологічних конкурсах взяли учні Деньгівського НВК, Дмитрівського НВК, Вознесенської ЗОШ, Благодатнівської ЗОШ, Подільського НВК, Кропивнянської ЗОШ, Пальмірської ЗОШ, Коробівського НВК, Гладківщинського НВК, Шабельниківського НВК, Богданівського НВК, Новодмитрівської ЗОШ, Синьооківського НВК, Скориківської ЗОШ, Домантівського НВК, Антипівського НВК, Богуславецький НВК, Хрущівський НВК, Ковтунівського НВК, Піщанської ЗОШ. В районному етапі конкурсу прийняли участь 20 загальноосвітніх навчальних закладів Золотоніського району, які надіслали більше 100 робіт.

Коробівський НВК - обласний етап ХIІІ Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів (керівник: Кравцова О.А.).

Інтерактивний природничий конкурс «Колосок» (осінній та весняний етап). Із 678-и учасників: 307 – відмінні результати, 243 – добрі, учасники – 128. Найактивнішими є учні шкіл: Домантівський НВК, Пальмірська ЗОШ, Вознесенської ЗОШ, Благодатнівська ЗОШ, Броварківський НВК, Софіївський НВК, Хрущівський НВК, Антипівський НВК, Богданівський НВК, Новодмитрівська ЗОШ.

П’ятий рік поспіль беруть участь у природничому конкурсі «Геліантус» і показали добрі результати: Піщанська ЗОШ, Крупський НВК. Дмитрівський НВК, Домантівський НВК, Коробівський НВК, Вознесенська ЗОШ, Шабельниківський НВК.

І тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2020», номінація «Хімія»: Власенко Н.В. (Благодатнівська ЗОШ), Баліцька Н.І. (Новодмитрівська ЗОШ), Вітович В.П. (Кропивнянська ЗОШ) .

Власенко Наталія Василівна стала переможцем І туру і представляла наш район на ІІ (обласному) турі.

 

 



« повернутися до списку новин