Відділ освіти Золотоніської Районної Державної Адміністрації

Новини

Нарада заступників директорів закладів освіти

Дата створення: 16:12 04.12.2018

4 грудня 2018 року на базі Кропивнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулась нарада заступників директорів закладів освіти району. Роботу семінару розпочали з  «Світлиці» - одного з центрів національного виховання учнів та шкільної бібліотеки – сучасного інформаційного центру школи. Вчитель 1 класу Стеценко Галина Петрівна провела практикум «Впровадження Концепції Нової української школи», на якому продемонструвала «ранкову зустріч», де було використано: вітання, групову роботу, щоденні новини, крісло автора. Вчитель продемонструвала створені у класі навчальні осередки та роботу з першокласниками за останні 13 тижнів. Методист РМК Щепак Валентина Михайлівна зазначила, що у 34 навчальних закладах району створені  освітні середовища, а саме навчальні осередки. В даному закладі вчитель Стеценко Г.П. створила сучасний освітній простір спільно з батьками та адміністрацією закладу, який складається з 7 навчальних осередків  для комфортного навчання та  співпраці учнів, учителя і батьків.

Вісті з Всеукраїнського форуму

Дата створення: 08:44 04.12.2018

        Дані соціологічних досліджень свідчать про те, що кожен третій випускник школи обирає майбутню професію без урахування власних здібностей, і лише третина школярів цікавиться своїм професійним майбутнім. Проблема полягає в тому, що діти не знають різноманіття професій та обирають подальшу освіту та професію, керуючись стереотипами, а не реальними фактами. А потім, як наслідок, 2/3 випускників вишів працюють не за спеціальністю.

Спільне засідання школи інтелектуального резерву та школи малодосвідченого вчителя математики

Дата створення: 18:53 30.11.2018

30.11.18 на базі Новодмитрівської ЗОШ  відбулося спільне засідання  «Школи інтелектуального резерву Золотоніщини» з математики та «Школи малодосвідченого вчителя математики». На цьому засіданні досвідчені вчителі математики Золотоніського району працювали з обдарованими учнями з математики з метою підготовки до ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з математики, а також ділились досвідом з малодосвідченими колегами. Заняття проводили з учнями 7-8 класів – Гмиря Людмила Олександрівна, учитель математики  Богуславецького НВК та Моцак Вікторія Олексіївна, учитель математики  Коробівського НВК, з учнями 9 класу – Іванча Віра Павлівна, учитель математики. Зорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Бєляєва Ольга Михайлівна, учитель математики Вознесенської ЗОШ, для учнів 10-11 класів – Гуцало Ніна Іванівна, учитель математики Новодмитрівської ЗОШ І-ІІІ ст. та Гриценко Олена Геннадіївна, учитель математики  Пальмірської  ЗОШ І-ІІІ ст. Робота проходила у дружній атмосфері, діти були активними: ЯньшинаАріна  (8 клас Богуславецький НВК), Діхтяренко Артем (7  клас Пальмірська ЗОШ), Ясир Анна (8 клас Вознесенська ЗОШ), Троценко Настя (8 клас Хрущівський НВК), Помазан Оксана (7 клас Новодмитрівська ЗОШ), Сокарська Анастасія (7 клас Вознесенська ЗОШ), Синьоок Іван (9 клас Вознесенська ЗОШ), Грищенко Богдан (9 клас Богуславецький НВК), Науєвська Анжела (9 клас Пальмірська ЗОШ), Андрейко А. (11 клас Зорівська ЗОШ), Богма К. ( Пальмірська ЗОШ), Карпич М. (Хрущівський НВК), Богомол В. (Зорівська ЗОШ).Синьоок Іван з Вознесенської ЗОШ зацікавив учнів своїми феноменальними здібностями запам’ятовування багатоцифрових чисел. Після спільної плідної праці з цікавими і складними задачами з математики  практичний психолог Новодмитрівської ЗОШ  Трачук Дана Василівна провела тренінгове заняття «Ми всі різні. Розвиток власної креативності та толерантного ставлення до інших». Під час заняття на учнів чекали «Подорож по країнах»,  інтелектуальна розминка,  запитання на кмітливість, образна розминка «Асоціації», вправа «Квота творчих ідей». По закінченню учні переглянули відеоматеріали «Як правильно реагувати на образи». В цей час було проведено  спільне засідання  творчої групи вчителів математики та малодосвідчених вчителів району. Керівник Гриценко О.Г. розказала про  способи швидкого обчислення.  Деякі способи зацікавили не тільки учнів, а й вчителів. З великим бажанням знань і перемог задоволені учні висловили щиру подяку досвідченим вчителям за цікаво і змістовно проведений час.

Знавці української мови Золотоніщини

Дата створення: 17:08 29.11.2018

  9 листопада – День української писемності та мови. Щорічно у закладах загальної середньої освіти цей день відзначається проведенням І етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика, написанням радіодиктанту, заходів про мову. Найкраще цього дня роботу  було організовано  у Піщанській, Вознесенській, Кропивнянській, Гельмязівській ЗОШ І-ІІІ ст., Привітненському, Софіївському, Деньгівському, Бубнівсько-Слобідському НВК.

Семінар-практикум вчителів географії

Дата створення: 11:38 28.11.2018

26 листопада 2018 року відбувся районний семінар для вчителів географії на тему «Підвищення ефективності сучасного уроку як основної форми організації навчально-виховного процесу через інноваційну діяльність учителів географії». Метою заходу було ознайомлення учасників семінару з роботою учителя географії Деньгівського НВК Лариси Петрівни Діденко у впровадженні інноваційних технологій при викладанні географії  та висвітлення питання застосування сучасних педагогічних технологій у навчально-виховному процесі для активізації навчальної діяльності учнів у співпраці учитель-учень. Лариса Петрівна провела брейн-ринг для учителів «Харчова промисловість  - джерело енергії життя».

На поетичній ниві Владислава Наказного

Дата створення: 08:48 28.11.2018

Владислава Григоровича Наказного (1939- 2010 рр.) можна з гордістю назвати ветераном золотоніського поетичного слова, бо писав він свої римовані рядки ще з шкільних років, коли навчався у Золотоніській середній школі №3. У 1957 році Владислав  почав відвідувати літературне об’єднання  «Златоград» при громадсько-політичній газеті «Прапор Леніна». Саме тоді  входили в українську літературу Василь Симоненко, Борис Олійник, Іван Драч, Іван Дробний та інші. Уся  поезія Наказного пронизана промінцями лагідності й доброти, які здатні відігріти найжорстокіше серце. Вона відкликалася на події дня, бажання сучасників. Герої його поетичних творів - це прості трударі хлібного поля, ремонтного заводу, лікарі, вчителі, доярки…

Екскурсія до Американського Дому

Дата створення: 09:06 26.11.2018

За ініціативи керівника методоб’єднання вчителів англійської мови Тумасової В.Г. та методиста відділу освіти Логінова А.Ю.  27 жовтня 2017 року розпочала свою роботу Школа інтелектуального резерву учнівської молоді району з англійської мови. У рамках цього проекту 23 листопада 2018 відбулася навчальна екскурсія учасників районного англомовного табору до м. Києва. 45 учнів і 14 вчителів англійської мови завітали до Aмериканського Дому, який є центром американської культури, освіти й інформації про США в Україні. Учні та вчителі подивилися презентацію координатора заходів та партнерств Мар’яни Гулевич про діяльність та ресурси Американського дому, а також оглянули україно-американський проект «USA-UA IDENTIFICATION» у  мистецькій галереї America House.

"Ти кажеш, не було голодомору?"

Дата створення: 08:24 23.11.2018

85 років тому по Україні гуляла смерть. Смерть без війни, без  стихійного лиха. Це був навмисно створений Москвою Голодомор в Україні з метою зламати українську націю, фізично знищивши українське селянство, забравши в них брутальною силою всі харчі. Мільйони селян померли з голоду. Це був справжній Геноцид! Понад чотири мільйони загиблих і мільйони не народжених українців – цими цифрами нині оперують науковці, дослідивши архівні матеріали й проаналізувавши сотні тисяч свідчень.  Історія не знає іншого злочину такого характеру і такого масштабу. Історики прийшли до висновку, що в перші місяці 1933 року в Україні 25 тис. людей помирало від голоду кожного дня. 1 тис. помирало кожної години… В 1941 навчальному році не було першого класу.

Семінар-практикум вчителів історії

Дата створення: 15:23 22.11.2018

Методи кейс-технологій на уроках історії – тема семінару-практикуму вчителів історії Золотоніського району, який відбувся 22 листопада 2018 року на базі Хрущівського НВК. Застосування кейс-методів було продемонстровано на уроці історії в 10 класі, який вивчає історію за інтегрованим курсом. Вчитель, Моторна Раїса Михайлівна, переконана, що використання даного методу на уроках дає учням можливість засвоювати знання і формувати уміння через результативну, активну самостійну діяльності по розв'язанню суперечностей, в результаті чого і відбувається творче оволодіння знаннями, навичками, вміннями та розвиток розумових здібностей. На уроці роль вчителя суттєво відрізняється від традиційного: він передає свої повноваження учням, його керівна роль зводиться до мінімуму. Втручання вчителя в роботу учнів повинно бути обмеженими, воно зводиться лише до регулюючої функції, вчителю відводиться роль спостерігача.