Відділ освіти Золотоніської Районної Державної Адміністрації

Новини

Активізація пізнавальної діяльності учнів шляхом впровадження інтерактивних технологій

Дата створення: 12:09 21.11.2018

16 листопад 2018 року у Дмитрівському навчально-виховному комплексі відбувся районний семінар для вчителів російської мови «Активізація пізнавальної діяльності учнів шляхом впровадження інтерактивних технологій». Своїм досвідом поділилася Наталія Василівна Мартинюк. Кожен фрагмент її сучасного уроку – презентація методичних родзинок «Вірю - не вірю», «Лови помилку», «Картинна галерея», «Веб- квест», «Театралізація», «Кластер», «Кола Вена» - це цікава подорож у незнаний світ науки. Зміст уроків вчителька збагачує за допомогою інноваційних методів і прийомів, залучає до роботи в парах,   групах,  самостійним вдосконаленням. Групові технології навчання дають можливість Наталії Василівні формувати компетентність  продуктивної творчої діяльності, удосконалювати комунікативну компетенцію. Вчитель залучає учнів до пошукової роботи, нестандартних домашніх завдань. Цікавою є форма «Шкільні міні-підручники для друга». Автором і художником  їх є самі учні.

І тур конкурсу "Учитель року-2019"

Дата створення: 10:35 16.11.2018

  Завершились зональні конкурсні випробування І туру всеукраїнського  конкурсу «Учитель року-2019». У цьому році вчителі Золотоніського району взяли участь у конкурсі за номінаціями:  «Географія», «Захист Вітчизни», «Основи здоров’я». У зональних змаганнях конкурсу вчителі географії та захисту Вітчизни проходили конкурсні випробування на базі шкіл міста Золотоноші, а вчителі основ здоров’я на базі Новодмитрівської школи І-ІІІ ступенів. За підсумками журі зональних змагань учителька географії Благодатнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ковязіна Оксана Володимирівна стала переможцем І туру і буде представляти наш район на ІІ (обласному) турі, учитель захисту Вітчизни Пальмірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Курятник Валерій Олексійович став лауреатом І туру конкурсу, учителька основ здоров’я Крупського НВК Шишка Наталія Григорівна стала переможцем І туру і буде представляти наш район на ІІ (обласному) турі конкурсу, учителі основ здоров’я Дмитрівського НВК та Гельмязівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бендюк Лариса Володимирівна та Юрчук Катерина Ігорівна стали лауреатами І туру конкурсу. Велика вдячність конкурсантам, які гідно представили свої  заклади освіти  на найважливішому фаховому конкурсі «Учитель року-2019», продемонстрували дуже цікаві уроки, одержали достойні результати на фаховому он-лайн тестуванні та виявили неабиякі творчі таланти при створенні проектів, а також велика подяка адміністраціям відповідних закладів освіти, які виявили повагу   до  конкурсу фахової майстерності. Окремо хочемо висловити подяку методичному кабінету м.Золотоноші, адміністраціям СШІТ №2, гімназії ім.Скляренка,  Новодмитрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів за  створені комфортні умови проведення конкурсу. Всі учасники конкурсу отримали дипломи та цінні подарунки від районної профспілкової організації. Бажаємо успіхів нашим переможцям у ІІ(обласному) турі конкурсу.

Плідно працюємо і щиро ділимося здобутками

Дата створення: 08:36 16.11.2018

  14 листопада 2018 року на методичні гостини,  на Золотоніщину,  завітали вчителі зарубіжної літератури Черкаського району разом із методистом районного методичного кабінету Черкаського районного відділу освіти Кучеренко Іриною Петрівною.  Попередньо домовилися з  колегами із сусіднього району, що формат спілкування буде відбуватися  в рамках колективної форми роботи, яка отримала назву в педагогіці «методично- педагогічні мости». Дата проведення співпала з тим, що 13 листопада відзначався Всесвітній день доброти.  Ось чому на творчій зустрічі з учителем-методистом зарубіжної літератури вищої кваліфікаційної категорії Скориківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ларисою Гнатівною Коломієць говорили про навчання і виховання на основі морально-етичних цінностей. Лариса Гнатівна зазначила, що «єдиною справжньою ознакою успіху є можливість займатися в житті тим, що приносить щастя. Важливо робити добро, навіть коли здавалося б немає надії одержати віддачу. Нічого в житті не зникає безслідно». Емоційне сприйняття матеріалу довершила пісня під гітару , яку співали разом із Л. Г. Коломієць усі учасники заходу. Лариса Гнатівна стала вчителем, на якого завжди очікують діти, бо в ній поєдналось все: дивовижна ерудиція, творче натхненність, душевна теплота, велика працездатність і відповідальність. Усе в її опорному в районі кабінеті зарубіжної літератури  працює на роботу і спілкування з книгою та мистецтвом.

Обласний семінар керівників органів управління освітою

Дата створення: 20:40 14.11.2018

14 листопада 2018 року Пальмірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів гостинно зустрічала гостей з усієї Черкащини. Саме до цього інноваційного закладу з’їхалися керівники органів управління освітою Черкаської області на чолі з заступником начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Оксаною Іванівною Сімушиною, ректором КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників» Наталією Миколаївною Чепурною, працівниками управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації для проведення обласного семінару на тему «Співпраця органів управління освітою з громадами як основа розвитку нового освітнього простору в умовах впровадження НУШ». На семінарі виступали голова Золотоніської районної адміністрації Олександр Анатолійович Лісовий та голова Золотоніської районної ради Валерій Петрович Саранча, які розповіли учасникам семінару як органи виконавчої влади, місцевого самоврядування дбають про розвиток освітньої галузі в Золотоніському районі,  що вдалося зробити для того, щоб і Пальмірська школа, і загалом освіта Золотоніщини успішно розвивалася.  Відрадно, що Пальмірська загальноосвітня школа є зразком інноваційних технологій, сюди їдуть переймати досвід, як створити новий освітній простір в умовах впровадження Нової української школи. Цей навчальний заклад є закладом передового досвіду і гордістю не тільки Золотоніщини, а й України. Тут створено умови для творчої роботи педагогічного і учнівського колективів. За останні два роки у школу вкладено близько 4 мільйонів гривень. Закуплено класи-лабораторії біології, математики, хімії, фізики,  Лего. Школа має 4 інтерактивні дошки, новий комп’ютерний клас, 10 сучасних планшетів. Замінені всі вікна на енергозберігаючі, поміняні всі класні двері, збудована котельня на альтернативному паливі. Загалом, за останні три роки на капітальні і поточні ремонти навчальних закладів району вкладено 95 мільйонів гривень.

Семінар-практикум вчителів економіки

Дата створення: 12:43 13.11.2018

12 листолада 2018 року на базі Вознесенської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся семінар-практикум вчителів економіки закладів освіти району на тему «Підприємливість та фінансова грамотність на уроках економіки». Гарними словами вітання гостинно зустрічали фахівців п’ятикласниці – талановиті зірочки школи. Налаштовані на позитивні емоції всі поступово перейшли до головного – знайомства із методичними напрацюваннями вчителя економіки Лобанова Володимира Вікторовича, вчителя вищої категорії, педагогічне кредо якого «Як пізнати себе? Не шляхом споглядання, а шляхом діяльності. Спробуй виконати свій обов’язок, і ти пізнаєш що в тобі є». Його учні неодноразові переможці та призери районної олімпіади з економіки. Безпосередніми учасниками семінару були учні 11 класу, які показали своє вміння раціонально розподіляти доходи сімейного бюджету та перевірили свої знання комп’ютерним тестуванням.

Тренінги для вчителів початкових класів

Дата створення: 12:07 06.11.2018

Протягом осінніх канікул у районному відділі освіти проходили тренінги для вчителів четвертих класів, які будуть викладати в першому класі наступного навчального року. Під керівництвом тренера Щепак Валентини Михайлівни, педагоги ознайомились з особливостями навчання в Новій Українській Школі. Зокрема детально опрацювали новий Державний стандарт початкової загальної освіти, інклюзивне навчання, інтегроване навчання, розвиток критичного мислення, компетентнісний підхід до навчання, множинний інтелект, технології “Щоденні 3” та “Щоденні 5”, використання Lego – технологій.

Міжрайонний методичний міст вчителів української мови

Дата створення: 15:28 02.11.2018

Коврайський навчально-виховний комплекс імені Г.С. Сковороди – заклад, в якому втілюються філософсько-педагогічні ідеї відомого мислителя у навчально-виховний процес засобами педагогіки практичних дій. Це той освітній заклад, який щороку приймає гостей з різних куточків області та столиці, щоб ще раз повернутися до витоків мудрості, істини, духовного багатства.

Районні змагання з шахів та шашок

Дата створення: 13:41 02.11.2018

30 жовтня 2018 року  відбулися змагання серед школярів Золотоніського району із шахів та шашок. На жаль, рівень гри учасників, яким бракує теоретичних знань, виявився досить невисоким. Проте ігри пройшли в напруженому протистоянні.

Літературний жовтень - 2018

Дата створення: 10:13 01.11.2018

Районній літературній студії «Слово», яка працює при районному методичному кабінеті та районній бібліотеці виповнюється цієї осені 10 років! У далекому 2008 році за ініціативою  методистів районного методичного кабінету відділу освіти Андрія Юрійовича Логінова та Надії Іванівни Рубан, бібліотекаря районної бібліотеки, а сьогодні її директора Галини Миколаївни Безкровної,  учасників традиційного районного конкурсу для творчої учнівської молоді «Літературний жовтень» запросили до районної літературної студії «Слово», щоб краще працювати над удосконаленням своїх творів, по-більше спілкуватися і зустрічатися із письменниками нашого краю. За цей час залишилися приємні спогади від зустрічей із Іваном Дробним, Любов’ю Зоряною, Володимиром Даником, Оленою Железняк, Валентиною Коваленко, Валентиною Кобзаренко, Михайлом Василенком та іншими.

Семінар-практикум вчителів природничих дисциплін

Дата створення: 09:38 01.11.2018

Новій школі потрібен компетентний педагог, який не тільки володіє певними знаннями й уміннями, а здатний до творчих нестандартних рішень, готовий до змін та інновацій. Тому завданням методичної служби є створення оптимальних умов і сприяння розвитку професійної компетентності кожного вчителя, враховуючи його індивідуальні можливості, підготовленість та майстерність. Цим питанням був присвячений семінар учителів природничих дисциплін «Удосконалення системи науково-методичної роботи як шлях підвищення професійного рівня, розвитку творчості педагогів», який відбувся 29 жовтня 2018 року. Захід проходив на базі відділу освіти, на якому педагоги щедро поділилися своїми творчими напрацюваннями та здобутками.