Відділ освіти Золотоніської Районної Державної Адміністрації

Новини

Семінар-практикум вчителів інформатики

Дата створення: 08:16 23.10.2018

“Я не відчуваю страху перед комп’ютерами, я жахаюсь їх відсутності”. Ці слова відомого американського письменника-фантаста, популяризатора науки і біохіміка Айзека Азімова досить вдало ілюструють наше сьогодення. Персональний комп’ютер займає щільне місце у нашому житті: робота, відпочинок, знайомства і т.д.

Уроки англійської мови у Скориківській школі

Дата створення: 17:02 22.10.2018

19 жовтня 2018року у Скориківській загальносвітній школі І- ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум за темою «Сучасний урок іноземної мови в Новій українській школі: використання ІКТ, інтерактивних методів навчання, нових підручників та навчальних зошитів» для вчителів англійської мови району. Учасників районного заходу  гарними віршованими рядками про історію школи, її сьогодення та досягнення  вітала директор школи Тетяна Леонідівна Скорик та старшокласники. Потім була екскурсія- ознайомлення із стартовими можливостями початкової школи для реалізації  вимог Нової української школи. Учителі побачили куточки іноземної мови  для кращого засвоєння слів, фраз, різні види театру для дітей, навчальні ляльки.

Майстер-клас учителя зарубіжної літератури Світлани Безрукової

Дата створення: 12:00 19.10.2018

 На сучасному етапі змінюються підходи до вивчення  навчання. Маємо спрямувати навчання на результат:  навчити учнів учитися, шукати власну траєкторію в навчанні та використовувати знання, а також самостійно здобувати інформацію, практично її застосовувати. Світлана Миколаївна Безрукова - старший учитель, вищої кваліфікаційної категорії, вчитель Гладківщинського навчально-виховного комплексу. Система роботи С. М. Безрукової базується на сучасних педагогічних технологіях, головна мета яких – зробити урок творчим, діяльнісним, особистісно зорієнтованим, компетентнісним. Літературний текст на її уроках виступає як діалог на таких рівнях, як художній текст читач, читач-автор; автор-художній текст-читач.    Свій майстер-клас  за темою «Використання комплексного підходу у формуванні ключових і предметних компетентностей в процесі вивчення зарубіжної літератури» Світлана Миколаївна побудувала у формі кейса емоційного досвіду.   Нетиповий комплексний урок «Урок полум’яного серця за баладою Ф. Шиллера «Рукавичка» - це демонстрація формування духовно-емоційного світу учнів, їхнього світогляду, моральних цінностей засобами прийомів театралізації, виразного читання, творчого діалогу читача з героями літературного твору. Учні удосконалюють літературні компетентності шляхом застосування їх у процесі аналізу та інтерпретації художнього твору. Вони постійно говорять про свої почуття і відчуття щодо відображених художніх подій у творі. Ф. Шиллера.  Комп’ютеризоване  навчання сприяє на уроках Світлани Миколаївни засвоєнню знань основних фактів життя і творчості письменників, усвідомленню їхнього  внеску в скарбницю вітчизняної і світової культури.

Семінар-практикум для вчителів фізики та математики

Дата створення: 16:08 18.10.2018

18 жовтня 2018 року у Пальмірській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум учителів фізики і математики на тему: "Використання ІКТ на уроках фізики та математики як дієвий засіб розвитку творчої компетентної особистості". У ході семінару учителі фізики та математики Золотоніського району ознайомилися з досвідом роботи своїх колег. Кир'яченко Людмила Петрівна, учитель фізики, показала елементи експериментальної методики вивчення курсів фізики: симулятори процесів, програму Geo Gebra, Learning Apps. Учитель математики Олена Генріхівна Гриценко продемонструвала електронні ресурси, які вона використовує на уроках математики (математичні ігри онлайн, сайт Міксіке, калькулятор дробів, програмні засоби для підтримки навчання математики).

МАЛА ОЛЬГА ГАВРИЛІВНА - ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ

Дата створення: 16:32 08.10.2018

За значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм Указом  Президента України №300/2018 від 04.10.2018 року присвоєно почесне звання «Заслужений вчитель України»  Малій Ользі Гаврилівні, учительці фізики та математики Ковтунівського навчально-виховного комплексу "загальноосвітня школа I–III ступенів – дошкільний навчальний заклад" Золотоніської районної ради. Щиро вітаємо Ольгу Гаврилівну з заслуженою державною нагородою України!

Вітання з Днем працівників освіти

Дата створення: 10:27 04.10.2018

Шановні колеги! Прийміть найщиріші слова вітань з професійним святом – Днем працівника освіти. Ваша діяльність не легка, вона вимагає самовідданості, творчої наснаги та невичерпної енергії. Бажаємо вам  старанних та слухняних учнів, вдалих та добрих днів, щирих та радісних посмішок, блискучих та неперевершених ідей, великих та гідних успіхів. Будьте завжди талановитими вчителями та щасливими  людьми.

Заходи, які надихають

Дата створення: 10:14 03.10.2018

  28-30 вересня 2018 року  в  КЗ «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради»  відбувся обласний  семінар-фестиваль «Сонячні  кларнети»  для  молодих  літераторів. Головним організатором і натхненником цього  заходу  була  Валентина Коваленко - письменниця. кандидат педагогічних наук, голова Черкаської крайової організації НРУ.        Засновником «Сонячних кларнетів» є черкаська письменницька спілка та обласне територіальне відділення Малої академії наук України. Завдяки  проведенню цього заходу письменники та педагоги виявляють і підтримують  у розвитку літературних здібностей юних творців-початківців.        Для вчителів і творчої молоді провели чудові майстер-класи відомі черкаські письменники: професор, літературознавець, поет Василь Пахаренко; поет Сергій Ткаченко; письменниця, лауреатка літературних конкурсів «Коронація Слова» Наталія Лапіна; поетеса, перекладач Наталія Горішна; поетеси Катерина Вербівська і Оксана Галаєва, поет, прозаїк, пародист Іван Дубінін. Було  проведено  також змістовні екскурсії до музею Кобзаря, бібліотеки  ім. В. Симоненка тощо.  Учнівську і студентську молодь зі шкіл та вузів області привітали голова Черкаської НСПУ, доктор філології Володимир Поліщук, директор Центру роботи з обдарованими дітьми Людмила Давиденко та керівник черкаської МАН Наталія Драник.

Вчимося пам'ятати про Бабин Яр

Дата створення: 14:39 02.10.2018

30 вересня, у день 77 річниці трагедії у Бабиному Яру, в Києві проводився всеукраїнський навчально-методичний семінар «Як і коли говорити з учнями про пам'ять Бабиного Яру. Презентація збірника навчальних занять «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії. Путівник для вчителя».

Школа професійної рефлексії вчителів англійської мови

Дата створення: 14:14 02.10.2018

29 вересня 2018 року відбулося чергове засідання Школи професійної рефлексії вчителів англійської мови. 17 вчителів району цього разу своє засідання провели у чудовому місці України - селі Буки Сквирського району Київської області. У цьому невеличкому селі, де мешкає понад 600 осіб, було відкрито парк меценатом Іваном Сусловим. На березі річки Роставиці розташувалися каплиці, церква, замки, будинки, зоопарк, мости, скульптури, зелені ландшафтні дерева, квіти. Є тут і дуб у лукомор’ї, і Буратіно із золотим ключиком, і герої української  народної казки Вовк та Собака, і пам’ятник найулюбленішому письменнику Івана Суслова Максиму Горькому, і міні-електростанція.  Мета цього заняття полягала в тому, щоб ознайомити  вчителів зі світом мистецтва  ХХ століття, формувати активне, творче уявлення та ставлення до сучасної культури. Ми прагнули до системного, глибоко осмисленого розуміння культури, бо  ми сьогодні обмежені продукцією мас-культури. Вчителі, слухачі Школи, на практиці доторкнулися до варіативності матеріалу, різні погляди на подачу інформації. Мистецтво нічого не дає, воно пропонує знайти. Дякуємо за співпрацю організаторам - учителям Олександру Бараннику (Драбівецький НВК), Ліні Булах ( Коробівський НВК), Валентині Тумасовій ( Бубнівсько-Слобідський НВК). 

Олімпійський тиждень на Золотоніщині

Дата створення: 16:06 01.10.2018

Не лише навчанням, а й спортом живуть шкільні родини навчальних закладів Золотоніського району. У них фізичному вихованню приділяють неабияку увагу. Кожний початок навчального року в навчальних закладах розпочинається з «Олімпійського тижня» та Декади фізичної культури та спорту. Більшість заходів на олімпійську та спортивну тематику присвячується Дню фізичної культури та спорту, який відзначається саме  у вересні.