Відділ освіти Золотоніської Районної Державної Адміністрації

Новини

Навчальний семінар-тренінг для вчителів основ здоров'я

Дата створення: 13:05 10.01.2019

  На зимових канікулах для учителів основ здоров’я на базі районного відділу освіти відбувся навчальний семінар-тренінг з методики викладання предмету основ здоров’я за темою  «Впровадження  проекту  «Вчимося жити разом»  на уроках   «Основи здоров’я».   Мета семінару - надання науково-методичної допомоги з питань підвищення професійної компетентності вчителів предмету «Основи здоров’я». 

Засідання творчої групи вчителів математики

Дата створення: 12:55 10.01.2019

Творча група вчителів математики Золотоніського району систематично працює над  забезпеченням всебічного поглибленого дослідження  науково-методичної проблеми «Розвиток творчих здібностей учнів на уроках математики та в позаурочний час» для активізації творчого потенціалу вчителя з метою удосконалення і підвищення його професійної компетентності. 10 січня  2019 року відбулось засідання творчої групи, на якому члени творчої групи (Гриценко О.Г., Гмиря Л.О., Гуцало Н.І., Асланова А.Г., Лебідь О.В., Моцак В.О.) розглянули питання удосконалення методики застосування наочних посібників, електронних  засобів навчання, дидактичних матеріалів на уроках математики. З цією метою творча група вирішила створити збірник задач з математики, який допоможе вчителям математики та учням закладів освіти використовувати на уроках та в повсякденній діяльності різноманітні методи швидкого обчислення.

Новітні освітні середовища у Новодмитрівській та Кропивнянській ЗОШ І-ІІІ ст.

Дата створення: 08:40 04.01.2019

   Під час зимових канікул вчителі початкових класів, які реалізують Концепцію Нової української школи   мали змогу познайомитися з досвідом роботи своїх колег, а саме вчителів 1 класів Новодмитрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (Титаренко В.М., Кобець І.В.) та вчителя Кропивнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Стеценко Г.П.

У Богуславецькому НВК - новий проект

Дата створення: 13:49 21.12.2018

У Богуславецькому НВК «ЗОШ I-III ст. - ДНЗ» ім. М.О.Максимовича стартував Всеукраїнський проект «Здорове харчування» від компанії Nestle для учнів початкових класів. В школі вихованню у дітей здорового способу життя приділяється велика увага. З  грудня 2018 року розпочали програму «Абетка харчування». Її можна використовувати на уроках «Основи здоров’я» та в позаурочний час для учнів початкової школи. 

Реалізація компетентнісно-орієнтованого підходу на уроках у початковій школі

Дата створення: 13:43 21.12.2018

Компетентнісно-орієнтований підхід — один із нових орієнтирів, напрямів розвитку змісту освіти в Україні та розвинених країнах світу.

Зустріч з Президентом

Дата створення: 10:35 21.12.2018

З нагоди Дня Святого Миколая у Маріїнському палаці відбулась зустріч талановитої молоді України з Президентом Петром Порошенком та його дружиною Мариною Порошенко. П'ятеро школярів представляли Черкащину. Це  переможці конкурсу-захисту робіт МАН та учнівських олімпіад: Пономаренко Наташа, учениця Черкаського ФІМЛІ та Нетудихатка Ростислав, учень Ковтунівського НВК Золотоніського району, Бараннік Оля, вихованка Народної студії "Сходинки" БМЦ м.Черкаси, степендіатка Президента України для молодих майстрів народного мистецтва; Федоряка Влад, учень Черкаської гімназії №9, переможець міжнародних конкурсів вокального мистецтва; Пишна Настя, учениця Черкаської ЗОШ №28, лідер учнівського самоврядування, випускниця Міжнародного обміну майбутніх лідерів FLEX. Учні презентували свої досягнення та легко спілкувалися з Президентом і його дружиною.

Листи з минулого

Дата створення: 14:12 19.12.2018

Нещодавно у Богуславецькому НВК ім. М.О. Максимовича відбувся загальношкільний захід «Листи з минулого». Це зібрання учнів і односельчан, вчителів і представників сфери культури, сільських пенсіонерів і сільської молоді, гостей села об’єднала пам'ять. Пам'ять про трагедію Другої світової війни, про односельців, що стали остарбайтерами в результаті примусової депортації до Німеччини та Австрії.

Засідання школи передового педагогічного досвіду у Вознесенській ЗОШ

Дата створення: 08:55 19.12.2018

13 грудня у Вознесенській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулося засідання школи передового педагогічного досвіду. Макаренко Володимир Миколайович, учитель-методист, заслужений учитель України, запросив на урок своїх колег, учителів української мови та літератури Золотоніщини. Заступник директора  з навчально-виховної роботи Орап Ірина Вікторівна ознайомила присутніх із досягненнями вчителя та його учнів. Володимир Миколайович є членом редакційних колегій журналів «Методичні діалоги», «Українська мова та література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах», співпрацює з кафедрою української літератури та компаративістики ЧНУ ім. Богдана Хмельницького. Його друковані роботи розміщені у збірнику наукових праць «Вітчизняна філологія» та часопису «Науковий вісник» Уманського педагогічного університету імені Павла Тичини.

В обіймах світового мистецтва

Дата створення: 15:41 18.12.2018

        Олександр Миколайович Вертинський – особистість не пересічна, видатний українець у першу половину ХХ століття підкорив своєю творчістю Туреччину, Францію, Росію, Німеччину, Польщу, Румунію, Молдову, Палестину, США, Китай. Його пісні повертали або занурювали в український контекст душі та емоції Федіра Шаляпіна, Івана Буніна, Анну Ахматову, Бориса Пастернака, Володимира Маяковського, Пабло Пікассо, Олександра Архипенка, Сержа Лифаря, Гійома Аполлінера, Чарлі Чапліна, Віру Холодну, Марлен Дітрих, Амадео Мадельяні…Сирота із Києва, Вертинський,  дивився на світ зовсім іншим очима  і сприймав життя  людей  по-своєму, завдяки тонкій вдачі, чистій натурі, завжди  емоційно піднесено.    Він – самовідданий син України, співав для співвітчизників, мріяв повернутися на Батьківщину. Його дружина – акторка кіно та художниця Лідія Вертинська - свідчить, що перед виходом на сцену Вертинський розспівувався українським народними піснями.  Вдома,   разом із молодшою донечкою Настусею  (відомою акторкою головних ролей у художніх фільмах  «Пурпурові вітрила», « Людина – амфібія»),  співали «Ой, за гаєм, гаєм, гаєм зелененьким…». У 1956 році  Олександр  Миколайович написав чудову поезію «Києве, батьківщино ніжна», де зізнавався, що, на жаль, «батьківщина приходить до нього уві сні», але й зараз він готовий  «цілувати вулиці міста та обіймати його майдани»…Серед славетних  київських однокласників  Вертинського слід назвати неперевершених майстрів слова Михайла Булгакова та Костянтина Паустовського.   Влітку та на зимові канікули приїздив гімназист Олександр   на хутір Моцоківка (тепер село Подільське) до двоюрідної тітки Шури, Сані. «Тітка Саня була найдобрішою й наймилішою тітонькою. Гладка, пухка і добродушна, вона затишно сиділа на тому місці, на яке посадила її доля… Фруктовий сад займав п’ятдесят десятин і був її гордістю», - згадував у своїй книзі «Дорогой  длинною» Вертинський.

І етап захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН

Дата створення: 15:18 18.12.2018

10 і 11 грудня 2018 року в Новодмитрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів та Золотоніська районна центральна бібліотека приймали юних науковців учасників І етап конкурсу – захисту наукових робіт учнів – членів Золотоніського районного територіального відділення МАН.