Відділ освіти Золотоніської Районної Державної Адміністрації

Новини

Зустріч з Президентом

Дата створення: 10:35 21.12.2018

З нагоди Дня Святого Миколая у Маріїнському палаці відбулась зустріч талановитої молоді України з Президентом Петром Порошенком та його дружиною Мариною Порошенко. П'ятеро школярів представляли Черкащину. Це  переможці конкурсу-захисту робіт МАН та учнівських олімпіад: Пономаренко Наташа, учениця Черкаського ФІМЛІ та Нетудихатка Ростислав, учень Ковтунівського НВК Золотоніського району, Бараннік Оля, вихованка Народної студії "Сходинки" БМЦ м.Черкаси, степендіатка Президента України для молодих майстрів народного мистецтва; Федоряка Влад, учень Черкаської гімназії №9, переможець міжнародних конкурсів вокального мистецтва; Пишна Настя, учениця Черкаської ЗОШ №28, лідер учнівського самоврядування, випускниця Міжнародного обміну майбутніх лідерів FLEX. Учні презентували свої досягнення та легко спілкувалися з Президентом і його дружиною.

Листи з минулого

Дата створення: 14:12 19.12.2018

Нещодавно у Богуславецькому НВК ім. М.О. Максимовича відбувся загальношкільний захід «Листи з минулого». Це зібрання учнів і односельчан, вчителів і представників сфери культури, сільських пенсіонерів і сільської молоді, гостей села об’єднала пам'ять. Пам'ять про трагедію Другої світової війни, про односельців, що стали остарбайтерами в результаті примусової депортації до Німеччини та Австрії.

Засідання школи передового педагогічного досвіду у Вознесенській ЗОШ

Дата створення: 08:55 19.12.2018

13 грудня у Вознесенській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулося засідання школи передового педагогічного досвіду. Макаренко Володимир Миколайович, учитель-методист, заслужений учитель України, запросив на урок своїх колег, учителів української мови та літератури Золотоніщини. Заступник директора  з навчально-виховної роботи Орап Ірина Вікторівна ознайомила присутніх із досягненнями вчителя та його учнів. Володимир Миколайович є членом редакційних колегій журналів «Методичні діалоги», «Українська мова та література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах», співпрацює з кафедрою української літератури та компаративістики ЧНУ ім. Богдана Хмельницького. Його друковані роботи розміщені у збірнику наукових праць «Вітчизняна філологія» та часопису «Науковий вісник» Уманського педагогічного університету імені Павла Тичини.

В обіймах світового мистецтва

Дата створення: 15:41 18.12.2018

        Олександр Миколайович Вертинський – особистість не пересічна, видатний українець у першу половину ХХ століття підкорив своєю творчістю Туреччину, Францію, Росію, Німеччину, Польщу, Румунію, Молдову, Палестину, США, Китай. Його пісні повертали або занурювали в український контекст душі та емоції Федіра Шаляпіна, Івана Буніна, Анну Ахматову, Бориса Пастернака, Володимира Маяковського, Пабло Пікассо, Олександра Архипенка, Сержа Лифаря, Гійома Аполлінера, Чарлі Чапліна, Віру Холодну, Марлен Дітрих, Амадео Мадельяні…Сирота із Києва, Вертинський,  дивився на світ зовсім іншим очима  і сприймав життя  людей  по-своєму, завдяки тонкій вдачі, чистій натурі, завжди  емоційно піднесено.    Він – самовідданий син України, співав для співвітчизників, мріяв повернутися на Батьківщину. Його дружина – акторка кіно та художниця Лідія Вертинська - свідчить, що перед виходом на сцену Вертинський розспівувався українським народними піснями.  Вдома,   разом із молодшою донечкою Настусею  (відомою акторкою головних ролей у художніх фільмах  «Пурпурові вітрила», « Людина – амфібія»),  співали «Ой, за гаєм, гаєм, гаєм зелененьким…». У 1956 році  Олександр  Миколайович написав чудову поезію «Києве, батьківщино ніжна», де зізнавався, що, на жаль, «батьківщина приходить до нього уві сні», але й зараз він готовий  «цілувати вулиці міста та обіймати його майдани»…Серед славетних  київських однокласників  Вертинського слід назвати неперевершених майстрів слова Михайла Булгакова та Костянтина Паустовського.   Влітку та на зимові канікули приїздив гімназист Олександр   на хутір Моцоківка (тепер село Подільське) до двоюрідної тітки Шури, Сані. «Тітка Саня була найдобрішою й наймилішою тітонькою. Гладка, пухка і добродушна, вона затишно сиділа на тому місці, на яке посадила її доля… Фруктовий сад займав п’ятдесят десятин і був її гордістю», - згадував у своїй книзі «Дорогой  длинною» Вертинський.

І етап захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН

Дата створення: 15:18 18.12.2018

10 і 11 грудня 2018 року в Новодмитрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів та Золотоніська районна центральна бібліотека приймали юних науковців учасників І етап конкурсу – захисту наукових робіт учнів – членів Золотоніського районного територіального відділення МАН.

Спільний практичний семінар у "Школі життєтворчості"

Дата створення: 14:44 18.12.2018

14.12.2018 року  на базі інноваційного закладу освіти «Школа життєтворчості» відбувся спільний практичний семінар вчителів Скородистицької ЗОШЖ Іркліївської ОТГ та Новодмитрівської ЗОШ Золотоніського району, де розглянуто цікаві проблеми педагогів сьогодення щодо спільної діяльності всіх учасників освітнього процесу. Досвід виховної роботи «Крок за кроком до життєвої компетентності» презентували заступник з виховної роботи Скородистицької ЗОШЖ Ігнатьєва Л.В. та соціальний педагог О.М.Кузляєва. Вистава шкільного соціального театру «FAMILY» підтвердила практичні дії у вихованні молоді. Цікаво і зворушливо, повчально і сучасно. Експериментальний заклад всеукраїнського рівня «Школа життєтворчості» працює над темою «Психолого-педагогічні умови формування та становлення позитивного іміджу інноваційного закладу освіти «Школа життєтворчості». Численні напрацювання, відкриті нововведення, діагностичні дослідження, уроки-тріади (3Х30хв), їх типологія і структура - презентовано заступником з науково-методичної роботи С.О.Сєдих. Педагоги ознайомились з перевагою тріад над традиційним уроком у 45 хв. Педагоги з Новодмитрівки презентували нещодавні цікавинки власної роботи з батьками: проведення уроків та заходів у закладі освіти батьками. Вказано на позитивні сторони та проблеми, які спонукали до уважнішого і шанобливого ставлення батьків і учнів до професії вчителя. Директор Новодмитрівської ЗОШ О.Г.Тукало поділився важливими напрацюваннями колег у розбудові Нової Української школи. В.Сухомлинський, Г.Сковорода, О.Макаренко…. – скільки можна взяти у основоположників педагогіки життєтворчості! Привітала педагогів шкіл завідуюча сектором освіти Іркліївської ОТГ В.В.Жмінько та побажала нових звершень, високих досягнень і творчого зростання. Звучало багато запитань та змістовних і переконливих відповідей… А далі відбулися спільні вечорниці з конкурсами, піснями, розвагами, варениками-сюрпризами та кусанням «Калити». Час сплив непомітно. Багато вражень, багато спільних розмов у колег, багато планів. Добре мати однодумців і в роботі, і у відпочинку, і в новаторстві.

Переможці краєзнавчої експедиції "Моя Батьківщина - Україна"

Дата створення: 14:11 18.12.2018

    Випускники Пальмірської ЗОШ Бєлякова Олена та Поїздник Максим 13грудня 2018 року презентували роботу «Підземні води лівобережжя Дніпра в межах Вознесенської сільської ради» на обласному семінарі-практикумі в Черкаському обласному центрі туризму, краєзнавства і екскурсії учнівської молоді. Це дослідження стало переможцем обласного етапу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції «Моя Батькіщина – Україна» по напрямку «Геологічними стежками України». Вітаємо юних дослідників та їх керівника Василенко Г.З

Незвичайний день у Новодмитрівській школі

Дата створення: 13:10 18.12.2018

7 грудня – Всеукраїнський день місцевого самоврядування. У Новодмитрівській школі цей день був проголошений Днем батьківського самоврядування, і вчителями себе відчули батьки учнів. Звичайно, хвилювання було присутнє, але хороша підготовка,  підтримка учителів і самих учнів зіграли позитивну роль, а уроки видалися дуже цікавими, неординарними і сучасними.

Семінар-практикум вчителів інформатики

Дата створення: 09:54 17.12.2018

STEM-проект у школі - актуальна проблема української освіти. 14 грудня 2018 року у Кропивнянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради Черкаської області відбувся семінар-практикум учителів інформатики. Тема семінару: “STEM-проект у школі: від ідеї до втілення”.

Команда Гладківщинського НВК - чемпіон Черкаської області з пішохідного туризму

Дата створення: 13:18 11.12.2018

06-09.12. в спортзалі Канівської школи №3 проходили відкриті обласні змагання в приміщеннях серед учнівської молоді та Чемпіонат Черкаської області з пішохідного туризму в приміщеннях серед учнівської молоді. З’їхалося 12 команд з усієї області. Були 2 та 3 клас дистанції, молодша та старша вікова категорія на особистій смузі перешкод. Наш район представляла команда "Граніт" Гладківщинського НВК у складі: Коваленко Євгенія, Литовченка Дениса, Глоніна Валерія,Титаренко Діани та Строєнко Анни. Керівник команди - Литовченко С.М., суддями від команди були керівник туристського гуртка Драбівецького ЗЗСО Баранник О. А та Плисак Н.М. В перший день після проходження мандатної комісії у всіх команд було підтвердження кваліфікації (допуск), який не пройшло 12 учасників і були зняті зі змагань. У цьому допуску також встановлювався контрольний час - 5 хв. Це була туристська смуга перешкод та в’язання вузлів.  Туристи впоралися швидко і без заминки. В особистих змаганнях серед хлопців старшої вікової категорії шансів у решти учасників не було! Литовченко Денис – І місце, Коваленко Євгеній –ІІ місце, Глонін Валерій –ІІІ місце; серед дівчаток старшої групи ІІ класу - Строєнко Анна – ІІІ місце, тобто особисто-команда смуга перешкод ІІ класу - І місце нашої команди! У командній смузі перешкод ІІ класу команда "Граніт" – ІІ місце. В комплексному заліку наша команда переможець обласних змагань -  ЧЕМПІОНИ Черкаської області з пішохідного туризму в приміщеннях серед учнівської молоді ІІ класу!Молодці туристи - так тримати!Спасибі Сергію Миколайовичу за підготовку команди на високому рівні! Велика вдячність організаторам та суддям за об’єктивність та розуміння. Господарям за чудове розміщення, проживання та харчування команди.